Náš (nejen) pivní průzkum

24. srpna 2007 v 19:21 | Vencík |  Finsko - Vencíkův finský příběh...

Naše dnešní cesta do Pieksämäki měla kromě běžného nákupu jeden speciální cíl: finské pivo. Po středeční zkušenosti, kdy jsme se na poslední chvíli dozvěděly, že se bude konat ohníčková akce a neměli jsme zrovna po ruce žádná pivka, jsme došli k jednoduchému závěru, že se musíme trošku předzásobit pro případ nenadálé potřeby, v horším případě smrtelné žízně...

Nejdříve jsme již tradičně navštívily zdejší Lidl, ale tamější výběr piv byl na náš středoevropský vkus příliš omezený, tak jsme nakoupily jen běžné věci jako chleba, žvýkačky a tak podobně a vyrazily jsme do CITYMARKETu, kde sídlí zároveň i speciální obchůdek Alko, jehož samotný název již napovídá cosi o tom, co že se tam vlastně dá a nedá pořídit. Vzhledem k pátečnímu odpoledni jsme zde zaznamenaly opravdu slušnou návštěvnost, majitelé Alka se rozhodně nemusí bát, že by jejich obchůdek zkrachoval:-)

Při vstupu do obchodu Alko se člověk ocitne mezi dlouhými regály lahví a lahviček a všechno to začíná vínem... To zde musím zmínit především pro jisté nejmenované lidičky z hezké a trošku postrádané moravské metropole;-)

Vínko je zde rozdělené podle země původu a výběr je tady opravdu výborný, od vín španělských, maďarských a italských (žádné velké překvapení) až po jihoamerická, africká a další... Mít pár zbytečných Eur po kapsách a netoužit až tolik po pivku, člověk by si určitě vybral;-) No, snad časem i z téhle nabídky něco vyzkoušíme...

Ale my jsme samozřejmě zamířily k regálům s pivkem... A jak už to tak ve finských obchodech bývá, i tady jsme našly něco "našeho":-)

V Alku se dá samozřejmě najít i něco tvrdšího, nějaká ta finská vodka a hodně dalších hodněprocentních věcí... Ale tuhle část obchodu jsme moc nezkoumaly a přesunuly jsme se do hlavního obchodu ve zdejším CITYMARKETu. I zde jsou k vidění česká piva...

... ale ta známe a mám takový pocit, že už docela dobře:-) Zatímco já jsem hledala, hlavně skrze nedostatek místa v batohu, nějaký menší pakl finských plechovek - třetinek, Zuzka zvolila vskutku testovací strategii - od každého finského pivka jednu flašku. Takhle vypadá v současnosti Zuzíkova kolejní polička (= sbírka finských piv):

U mě nakonec ve zdlouhavém výběrovém řízení zvítězilo pivo Karhu v balení po osmi kouskách, v pohodě přenosné i v ruce - jen jsem cestou asi vypadala trošku jako alkáč:-)

Tohle je teprve začátek našeho průzkumu finských piv (nějaké skromné zkušenosti s finským pivem teda už máme, hlavně z párty pro prváky, jenže tyhle detaily si nějak nepamatuju...), o výsledcích budu samozřejmě informovat...:-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.