Vencíkovy nové objevy

31. srpna 2007 v 18:48 | Vencík |  Finsko - Vencíkův finský příběh...

Tím slůvkem "objevy" nemyslím žádné chlapy ani baby... Jen jsme byly dneska na tradičním pátečním nákupu v Pieksämäki a zjistila jsem tam několik snad trošku zajímavých, i když docela nedůležitých, skutečností:

V Lidlu jsme objevily další značku českého piva - Samsona, světlého i černého. A do CITYMARKETu přivezli světlé Starobrno!! Kdo by to byl tušil... Mimochodem, v ceně 5 Euro za litr (taková běžná cena českých piv). Ve Finsku to možná, ve srovnání s místními pivky, bude ještě docela exkluzivní značka:-) Jen jim tady ještě chybí náš starý známý (teda původně jsem chtěla napsat "starý dobrý", ale...) pelhřimovský Poutník, třeba časem...;-)

Když už (zase) mluvím o pivku, tak se nesmím zapomenout zmínit o dnešním výborném nákupu:-) Vychytaly jsme totiž v CITYMARKETu slevu velkého balení piva Karhu. Při nákupech piva ve zdejších obchodech totiž platí jednoduché pravidlo: čím větší balení, tím nižší cena... a když je to ještě po slevě - no nekup to!!;-) Pivko Karhu totiž prozatím v našich testech (z kolejních zásob jsme ochutnaly prozatím piva Karjala, Olvi a naposled Urho - a samozřejmě Karhu...) vede v průběžném hodnocení, teda v tom mém určitě... Není to tím, že by bylo tak výborné, jen se zdá být lepší než ostatní vyzkoušená finská piva;-) A tak jsme využily zajímavé nabídky 24 třetinkových plechovek v ceně 1,80 Euro za litr...:-)

Poslední věc týkající se piva je, že ve Finsku mají nejen vratné flašky, ale také plechovky... Za jednu třetinkovou plechovku se platí 0,15 Eur.

Zajímalo by mě, z čeho tady ve Finsku vlastně vyrábějí hranolky. Zajímavá je totiž jejich cena... Zatímco za kilo brambor (v CITYMARKETu) zaplatíte 1,29 Eur, tak cena za kilo hranolků (v Lidlu) je úplně stejná a dvě kila stojí dokonce jen 2 Eura!! Tak nevím, ale pořád mi to vrtá hlavou:-)

Další dnešní zážitek se netýká přímo nakupování, ale cesty do Pieksämäki... Jak už jsem určitě napsala někdy dřív, tak do města to máme asi 4 km a chodíme tam pěšky. A tak si dneska odpoledne jdeme po té hlavní silnici a najednou zastavuje auto a poznáváme Tiinu, co nás učí předmět Metsäekologia (= ekologie lesa) a jestli nechceme vzít... Tak jsme nastoupily a svezly se hezky až k nádraží v Pieksämäki:-) No, zatím to vypadá, že Finové asi nikdy nepřestanou překvapovat:-)

... třeba teď, sedíme v počítačové učebně a mihl se zde jeden vyučující (ten, co jsme ho tady v Nikkarile potkaly jako prvního člověka a na žádný předmět ho nemáme) s tím, že nám musí ukázat stránky jeho vesnice... Napřed jsme trošku nechápaly proč vlastně, ale teď už to víme:-) Tohle ve Finsku potěší...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lena | 26. září 2007 v 14:33 | Reagovat

a vzhledem k tomu, ze Karhu je i znacka naseho florbalovyho sponzora na dresech, tak rozhodne doporucuju toto pivo pit i dovezt do CR:))

2 Vencík | 26. září 2007 v 22:26 | Reagovat

Ahoj Leni:) KARHUjce piju, protože mi z finských piv chutná nejvíc... A samozřejmě plánuju, že přivezu nějakou ochutnávku;) Jen tak pro info: Karhu znamená ve finštině "medvěd"

3 Vencík | 27. září 2007 v 2:24 | Reagovat

Ještě bych měla napsat, k tomu našemu testování finských piv (teda aspoň těch běžných), že docela mi chutnal i Sandels, ale (z mého pohledu) Karhu je přece jen o trošku lepší:) Už jen Koff má šanci... musím ho ještě vyzkoušet;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.