Vencíkův víkend a nové objevy

21. srpna 2007 v 20:42 | Vencík |  Finsko - Vencíkův finský příběh...

Víkend v Nikkarile je docela dlouhý... Jednoduše proto, že skoro všichni odjíždí domů a tak se tady nic neděje. Během víkendu jsme dvakrát zašly do Pieksämäki na menší nákupy, kdy jsme kromě nějakého toho jídla pořídily také dvě mapy okolí. Mimo jiné jsme také zjistily, jaké české pivo mají v Pieksämäki, takže asi nejčastější je Kozel v plechovkách, ale dá se sehnat i Pilsner Urquel, Budějovický Budvar (tmavý), Litovel, Staropramen...

Protože v neděli otvírají obchody až po dvanácté a my jsme vyrazily už ráno, poflakovaly jsme se jen tak kolem jezera, kde jsme bohužel, a to mě moc mrzí, neobjevily žádnou půjčovnu kajaků ani nic podobného:-( Ale tak nějak náhodou jsme narazily na hokejovou halu, krytý bazén a hlavně - tělocvičnu, kde viselo cosi o přátelském zápase v salibandy!! (= florbal) - jupíííí!!:-) mezi místním týmem a Jyväskyllou:-)


Neděle je tady vůbec zajímavý den. Kolem jezera v Pieksämäki, ale i později u našich jezer a tak různě jsme potkávaly spousty lidiček, jak se jen tak procházejí, někteří s hůlkami, jiní bez, pobíhají kolem jezer, jezdí na kole a nikam nespěchají... Samozřejmě si nemůžu odpustit poznámku k jejich kolům:-) Teda nevím, nevím, jestli bych se nebála svézt se na něčem takovém... Některá vozítka připomínají muzejní kusy, jiná vypadají jako sebraná ze skládky nebo z půdy po babičce:-) Ale jo, na ty jejich rovinky jim to asi stačí...

Asi bych měla přiznat, že v neděli jsem taky možná z dálky vypadala, jako když nikam nespěchám... Ono to totiž ani nešlo, v sobotu jsem si totiž byla zaběhat a asi jsem byla nějak moc akční nebo co:-) Protože se znám a vím, že se dokážu ztratit i tam, kde se to skoro nedá, tak jsem se trošku bála jít běhat do zdejšího lesa, kde o turistické značce nikdo nikdy neslyšel, a radši jsem vyrazila po silnici... Obzvlášť po té hlavní do Pieksämäki teda nic moc, ale jinudy se od nás dostat snad ani nedá. Naštěstí v době mého pobíhání kdesi po silnicích prozkoumávala Zuzka okolí a objevila výbornou (!!) pěšinu kolem jezera přímo pod naším baráčkem:-) Není moc dlouhá, odhadem asi 2 km, ale jako běhací stezka je fajn:-)

Poslední věc, docela důležitá, kterou jsem doteď nějak zapomněla zmínit... Světlo a tma. Včera jsem si byla po deváté večer zaběhat kolem jezera. Pak jsem se trošku zdržela venku a když jsem odcházela do baráčku, asi kolem půl 11, bylo ještě pořád tak trochu šero... Kdy se ráno rozednívá, to vám nepovím a myslím si, že u mě to ani nemůže překvapit;-) Ale když jsem po ránu omylem otevřela oko, jako že už je venku světlo, a podívala jsem se na hodinky, tak bylo něco kolem páté... Prozatímně máme trošku delší den než u nás, ale v zimě bude hůř:-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.