Lauri Tähkä & Elonkerjuu

4. dubna 2008 v 13:25 | Vencík |  Finsko - Vencíkův finský příběh...
Včera zavítal do Pieksämäki Lauri Tähkä!! Jeden z mých finských hudebních oblíbenců...
(obrázek ze stránek: www.lauritahka.com)

Sedíme takhle odpoledně střídavě v sauně a před saunou, protože je zrovna krásný jarní den - sluníčko svítí (aurinko paistaa:-) ), sníh pomalu roztává a mění se v kaluže vody... a objevil se první komár!!:-) A Isabel se zmínila o tom, že v Solmu má být dneska (ve středu 2.4.) nějaký koncert, ale nepamatovala si název... Já jsem malinko tušila, že by to mohl být Lauri Tähkä, protože občas sleduju plakáty v Pieksämäki, a nakonec Isabel zjistila, že to tak opravdu je... Přišla mi to ve čtvrt na deset oznámit s tím, že ve 21:45 půjdeme - koncert měl začínat v půl jedenácté.
Moje hodinky ukazují 21:45, čekám před baráčkem a nikde nikdo. Za pár minut se zpoza rohu vynoří Isabel a ptá se, jestli je se mnou Carlos. Po mojí odpovědi, že ne, se Isa jde podívat ke Carlosovi do baráčku... a zjišťuje, že Carlos ještě pořád večeří... Po pár minutách už je i Carlos připraven k odchodu. Podívám se na hodinky - nějakých 21:55!! A sakra!! Jen pro info: do Pieksämäki to máme nějaké 4 km!! Tuším, že tohle nemůžeme dát - už trošku znám Španěly a jejich životní tempo;-) Navrhuju jízdu na kole... napoprvé se nesetkávám s pochopením, protože Carlos právě povečeřel a Isa má otevřené pivko - auuu!!:-) Tak je chvilku překecávám a s Isou řešíme, jestli je lepší jet na kole nebo běžet... No, řešíme to ještě dalších pět minut, takže pěšmo to už opravdu přestává být reálné... Jupííí, konečně se mi podařilo přesvědčit je, že je sice tma, ale sníh a led ze silnic zmizel a ještě po celé trase svítí pouliční lampy...:)) Nechápu - já jezdím na kole na tréninky a zpátky celou zimu a v pohodě, určitě lepší, než chodit pěšky a teď je sice tma, ale teplo a suchá silnice...
Jedeme na kole do Pieksämäki. Oba moji španělští spolužáci jsou strašně nadšení z toho, že můžou jet na akci na kole!! No, zabít je občas málo:)) Ale v pohodě, hlavně že jsme se nakonec domluvili;-)
Hodinky ukazují 22:25, parkujeme kola před Savonsolmu:-) Stíháme a to je super!! Zaplatíme 13 eur a jsme v centru dění:-) Nedaleko od vstupních dveří se potkávám s Astou, Pike a jejich drahými polovičkami, tak se pozdravíme a prohodíme pár slov... Stihnu si ještě u baru koupit pivko...
... a to už přichází na pódium Lauri Tähkä & Elonkerjuu!! Teda, když sem píšu něco o pódiu, vypadá to tak rádoby velkolepě... ale ve skutečnosti to pódium v Savonsolmu je strašně malinké, stejně jako celý ten prostor:-) Ale kapela se tam nějak vtěsnala a nás fanoušků nebylo zase tak moc - ale úplně málo taky ne, vzhledem ke středečnímu večeru a také tomu, že ve stejný den jen o pár hodin dříve hrála v Poleeni (něco jako kulturní dům v Pieksämäki) slavná Värttinä...
Koncert byl výbornej!! A zároveň malinko překvapivej... Písničky téhle kapely znám docela dobře, mám tři jejich CD a taky jsem viděla kdysi pár videí z koncertů na Youtube.com. A tak jsem tušila, že Lauri zpívá výborně nejen na CéDéčkách, ale i živě:-) Ale strašně moc mě překvapila ta jediná baba v kapele - Johanna Koivu!!:-)
(obrázek ze stránek: www.lauritahka.com)

Nejen tím, že to je asi nejhezčí Finka, co jsem zatím tady ve Finsku potkala... Ale to, co předváděla se svými houslemi na pódiu, bylo úplně úžasný!!:-)
(obrázek ze stránek: http://kuvat.huumakuva.net)

Přestože jsem s sebou měla foťák, tak nemám žádné vlastní fotky ani video... Ale aspoň pár videí z Youtube.com:

Pauhaava Sydän

(Asi jste ji už slyšeli - tady na stránkách je už od října...)


Papukaija


Rakkaus ei oo pysyvää


Maailma On Renki

Po koncertě jsme ještě pokračovali do dolního patra Solmu na diskotéku, kde jsme potkali pár spolužáků z Nikkarily a tak jsme se na nějaký čas zdrželi... A za nějaký čas jsme frčeli na kole směr Nikkarila. Cestou jsem si na vývěsce nedaleko obchodu Sale všimla plakátu Lauri Tähkä & Elonkerjuu s nápisem Savonsolmu 2.4. (nebo tak něco) - a to už byla historie;-) Jasně, sundala jsem si ho...;-) I když to dalo zabrat, protože byl připevněný na mnoha místech, ale nakonec se mi ten plakát podařilo šlohnout docela vcelku a vešel se mi pod mikinu, takže jsem ho ve stejném stavu dovezla až do Nikkarily:-)

Moje bílá stěna nad postelí je odteď taková hezčí:))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.