Červenec 2014

Fotky z dovolené v Norsku

30. července 2014 v 0:24 | Vencík |  Novinky v Galerii

Ve dnech 25.6. - 7.7.2014 jsem byla na dovolené v Norsku, byl to tenhle zájezd. (Na těch stránkách jsou popsané jednotlivé výlety, pro bližší info k mým fotkám.) Čekala jsem, že Norsko je hezká země a že tenhle zájezd bude fajn, ale obojí se ukázalo být ještě lepším a úžasnějším... :-)


Naopak, spletla jsem se v tom, že Norsko bude mít dost společného s Finskem - hlavně o počasí jsem si to myslela a tak jsem si s sebou vzala troje kraťasy a jen jednu zimní čepici a 2 mikiny, z toho jednu na spaní... Když jsem pak v noci ve spacáku (jo, je trochu "letní") měla na sobě obě ty mikiny, vestičku, dvě trika, dvoje ponožky, zimní čepici a i přesto mi nebylo žádné teplo, říkala jsem si, že jsem to asi malinko podcenila... Ráno vylezu ze stanu a na něm jinovatka!! V polní kuchyni prý zamrzla přes noc v hrnci s čajem sběračka :-) Když jsme cestou na Galdhøpiggen (2 469 m n. m.) míjeli sjezdovku, kde byl v provozu vlek, tiše jsem záviděla těm "prknařům", co si tam jezdili na téměř prázdném svahu... a už jsem nepochybovala o tom, že v Norsku je možné (skoro) všechno ;-) (Což platí i o Finsku, ale v jiných záležitostech.) Tím spíš, když ta sjezdovka prý funguje jen v létě, páč v zimě se k ní nedá autem dostat...

Tohle je můj výběr 121 asi nejlepších fotek... Teď na to není čas, ale v dlouhých zimních večerech sem chci přidat ještě další, včetně např. té zmiňované sjezdovky. A možná pak i něco málo napíšu.

P.S.: Fotky jsem nahrála v plném rozlišení, kdyby vám to šlo špatně otvírat, dejte vědět - upravím.